Agencja wirtualnej asysty vs pracownik na etacie. 4 przewagi agencji VA

Agencja VA VS pracownik na etacie

W dzisiejszych czasach wiele firm szuka skutecznych rozwiązań, które pomogą im zwiększyć efektywność pracy i zoptymalizować koszty w obszarze zatrudnienia. Tam, gdzie w grę wchodzą zadania administracyjne, marketingowe, obniżające efektywność pracy kadry menedżerskiej, często o powtarzalnym charakterze, pojawia się myśl o zatrudnieniu asystenta/asystentki. Wielu właścicieli firm zadaje sobie wówczas pytanie: czy lepiej zatrudnić asystentkę lub sekretarkę na etat, czy też skorzystać z usług agencji wirtualnej asysty? Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się, jakie są przewagi współpracy z agencją wirtualnej asysty.

1. Elastyczność czasu pracy – Dlaczego to kluczowa zaleta agencji wirtualnej asysty?

Jedną z największych zalet współpracy z agencją wirtualnej asysty jest elastyczność czasu pracy. Asystentki zatrudnione na etat mają zazwyczaj sztywny grafik pracy, podczas gdy agencje wirtualnej asysty oferują usługi w różnych wymiarach czasowych. Możesz wynająć wirtualną asystentkę na pełny etat, na określoną liczbę godzin miesięcznie lub tylko wtedy, gdy naprawdę jej potrzebujesz. Dzięki temu masz pełną kontrolę nad kosztami i możesz dostosować współpracę do bieżących potrzeb Twojej firmy – jeśli okazuje się, że wykupiony przez Ciebie pakiet godzin to za mało, masz możliwość “upgrade’u” swojej umowy i zwiększenia zakresu godzin współpracy. W drugą stronę – jeśli współpraca ze specjalistą z agencji VA jest efektywna, z czasem może okazać się, że potrzebujesz mniej godzin wsparcia i możesz “obniżyć” wykupiony abonament.  

2. Szeroki zakres kompetencji – Skorzystaj z ekspertów w wielu dziedzinach w jednym miejscu!

Agencja wirtualnej asysty, właśnie taka jak e-delegate, dysponuje zespołem specjalistów o różnorodnych umiejętnościach. W przeciwieństwie do asystentki lub sekretarki zatrudnionej na etat, wirtualne asystentki i specjaliści zatrudnieni w agencji posiadają często szeroki zakres kompetencji i działają jako interdyscyplinarny zespół. Oprócz standardowych zadań administracyjnych, mogą pomagać w obszarach takich jak marketing internetowy, copywriting, obsługa social media czy projektowanie graficzne. Dzięki temu zyskujesz dostęp do różnorodnych umiejętności i ekspertów w jednym miejscu. W e-delegate stworzyliśmy zespół specjalistów o różnorodnych umiejętnościach. Możesz mieć dostęp do ekspertów z różnych dziedzin, którzy wspólnie pracują nad Twoimi projektami i zadaniami. Takie wsparcie to solidny zastrzyk wiedzy i kompetencji dla rozwoju Twojego biznesu 

3. Brak zobowiązań formalnych – Odkryj swobodę w zarządzaniu zasobami ludzkimi.

Zatrudnienie asystentki na etat generuje zobowiązania formalne, takie jak podpisanie umowy o pracę, odprowadzanie składek ZUS, organizacja szkoleń czy ewentualne rozwiązanie stosunku pracy (co w polskim systemie prawa pracy jest niezwykle kłopotliwe – wie każdy, kto musiał zwolnić pracownika). W przypadku współpracy z agencją wirtualnej asysty, większość tych zobowiązań odpada. Podpisujesz umowę o współpracy, której warunki znasz już na starcie. Wszystko, bez konieczności spełniania wymogów Kodeksu Pracy. To daje Ci większą swobodę i elastyczność w zarządzaniu zasobami ludzkimi z jednoczesnym zapewnieniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i ochrony danych.

4. Oszczędność kosztów – Jak agencja wirtualnej asysty wpływa na budżet Twojej firmy?

Zatrudnienie asystentki na etat wiąże się z różnymi kosztami, takimi jak wynagrodzenie, składki ZUS, świadczenia pracownicze, koszty szkoleń, czy choćby organizacja miejsca pracy. W przypadku współpracy z agencją wirtualnej asysty, to agencja ponosi większość kosztów związanych z działalnością, a Ty płacisz tylko za konkretne usługi, które Ci są potrzebne. W rezultacie, często okazuje się, że koszty współpracy z agencją wirtualnej asysty są niższe niż zatrudnienie asystentki na etat, zwłaszcza w przypadku mniejszych firm.

Dodatkowe wsparcie i pozytywne podejście – Podłącz swoją firmę do źródła biznesowej mocy z agencją VA!

Podsumowując, współpraca z agencją wirtualnej asysty może przynieść wiele korzyści w porównaniu do zatrudnienia asystentki lub sekretarki na etat. Elastyczność czasu pracy, szeroki zakres kompetencji, brak zobowiązań formalnych, oszczędność kosztów i dostęp do specjalistów to tylko niektóre z zalet tej formy współpracy. Gdy do tego wszystkiego dochodzi jeszcze pozytywne podejście i nastawienie na realizację Twoich celów, współpraca z agencją VA to nic innego jak podłączenie Twojego biznesu do dodatkowego źródła zasilania biznesowej mocy. 

Wypełnij brief i sprawdź już dziś naszą przewagę we wsparciu Twojego biznesu.