Co powstrzymuje Cię od wprowadzenia technologii cyfrowych i automatyzacji w Twojej firmie?

bariery transformacji cyfrowej i automatyzacji

Po Twoim biurze ciągle fruwają dokumenty, półki uginają się od niezliczonych segregatorów, a na biurku rośnie kolejny stos dokumentów. Drukarka wiecznie rozgrzana do czerwoności. Wiele razy zastanawiałeś się, co zrobić, żeby zmienić ten stan i uporządkować ten papierowy chaos. Wiesz dobrze, że przynajmniej część zadań można byłoby scyfryzować i zautomatyzować. Przeczytaj, jakie są najczęstsze bariery, które powstrzymują firmy od wprowadzenia do Twojej firmy technologii cyfrowych i automatyzacji. 

Małe firmy, małe kroki

Rozpoczynając swoją podróż przez transformację cyfrową i automatyzację, musisz zdawać sobie sprawę, że małe firmy, zwłaszcza te kilkuosobowe, mogą napotkać na kilka przeszkód. Oczywiście, nie jest to niemożliwe, ale trzeba iść krok po kroku. Często małe firmy mają ograniczone zasoby finansowe i kadrowe, więc wprowadzenie nowych technologii może wydawać się przerażająco drogie i czasochłonne.

Ba, ba, ba, bariery!

Pierwszą przeszkodą, na którą możecie natknąć się na swojej drodze do cyfryzacji, jest strach przed zmianą – Twój lub Twoich pracowników, czyli bariera psychologiczna. Wszyscy to znamy, prawda? Wyobraźcie sobie to – Wasza firma działa od lat w starym, przytulnym stylu, a tu nagle ktoś mówi: „Hej, musimy wszystko zautomatyzować!”. No cóż, może wydawać się, że to zbyt dużo do przełknięcia na raz. To zrozumiałe, ale pamiętaj, że małe kroki prowadzą do wielkich sukcesów!

Kolejną problemem może być brak wiedzy i doświadczenia, czyli bariera techniczna. To prawda, że technologia może być skomplikowana, a dla małych firm, które nie mają całego działu IT, może wydawać się wręcz nieosiągalna. Wdrożenie technologii cyfrowych i automatyzacji do pracy Twojej firmy wiąże się też oczywiście z pewnymi kosztami, które mogą wydawać się zbyt dużym wydatkiem – mowa wówczas o barierze finansowej. 

A więc co powie księgowa?

Zdobywanie wsparcia w firmie może być kluczowe dla sukcesu cyfrowej transformacji. Jeśli zespół nie jest do tego przekonany, może pojawić się opór (patrz wyżej – bariera psychologiczna). Szczególnie osoby odpowiedzialne za księgowość i finanse mogą być sceptycznie nastawione, obawiając się, że automatyzacja pozbawi je pracy. Ale nic bardziej mylnego! Automatyzacja może pomóc w ułatwieniu pracy i zwolnieniu z rutynowych, żmudnych zadań, dzięki czemu pracownicy będą mogli skupić się na bardziej wartościowych zadaniach. 

Bariery transformacji cyfrowej i wdrożenia automatyzacji w firmie – diagnoza i recepta

Wyobraź sobie przyszłość. Nie daj się zatrzymać! Wyobraź sobie swoją firmę za kilka lat, z nowoczesnymi narzędziami, które pomagają Ci  osiągnąć cele szybciej i efektywniej. Wyobraź sobie zautomatyzowane procesy, które pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze. To jest to, o czym marzysz! Zrób krok naprzód, jeden po drugim, i zobacz, jak Twoja firma nabierze tempa i odniesie sukces w cyfrowej erze!

Jeśli nie do końca wiesz, jakie obszary pracy Twojej firmy można scyfryzować i zautomatyzować, zespół e-delegate przybywa do Ciebie ze wsparciem w postaci audytu transformacji cyfrowej i automatyzacji. Dzięki naszej usłudze zdiagnozujemy, jakie są możliwości cyfryzacji w Twojej firmie oraz z jakimi barierami masz do czynienia. Idąc dalej u Twojego boku, stworzymy plan step-by-step, jak te bariery pokonać i jak dokonać transformacji cyfrowej Twojego biznesu, a następnie pomożemy wprowadzić go w życie. 

Wypełnij brief i ustal z naszymi ekspertami indywidualny plan działania.