Jak zorganizować outsourcing dla Twojej firmy?

Optymalizacja finansowa, braki kadrowe, zwinne podejście do prowadzenia oraz skalowania biznesu powodują, że korzystanie z zewnętrznych zasobów stało się biznesowym standardem. Outsourcing usług typu back office i procesów biznesowych, w tym księgowości, kadr i płac oraz usług opartych na wiedzy okazuje się o wiele bardziej opłacalnym i efektywnym rozwiązaniem niż tworzenie i utrzymywanie własnych działów firm. Sprawdź, jak skorzystać z outsourcingu usług i procesów biznesowych przy wsparciu e-delegate.

Outsourcing – koło ratunkowe dla biznesu

Outsourcing w Polsce nabiera tempa, a nasz kraj coraz pewniej umacnia swoją pozycję na rynku usług biznesowych w Europie. Model biznesowy oparty o korzystanie z zewnętrznych zasobów i usług dla biznesu nie jest nowy. Jednak ostatnie lata, wybuch pandemii i wojna w Ukrainie, spowodowały znaczny wzrost zainteresowania tym modelem. Co więcej, w wielu przypadkach skorzystanie z zewnętrznych zasobów stało się kluczowym czynnikiem dla zachowania ciągłości biznesu, a outsourcing stał się ratunkiem dla biznesu w trudnych czasach.

Jak wynika z raportu “Outsourcing 2019-2025 – zmiany i trendy”1, 26% firm, które wdrożyły outsourcing zdołało obniżyć koszty, a 24% zdołało przezwyciężyć braki kadrowe. Jeśli Twoja firma również boryka się z problemami kadrowymi, chcesz obniżyć koszty lub po prostu część zadań chcesz wydelegować, by skupić się na rozwoju biznesu, ale nie wiesz jak zorganizować obsługę wybranych obszarów poza firmą, wychodzimy naprzeciw Twoim potrzebom.

Jak działamy?

Na podstawie usługi audytu [link] lub briefu weryfikujemy Twoje zapotrzebowanie i problem biznesowy do rozwiązania. Kiedy wiemy już, jaki proces biznesowy bądź zadanie chcesz wydelegować i jakiego rezultatu oczekujesz, zapewniamy jego osiągnięcie. Realizując usługę outsourcingu procesów biznesowych dbamy o prawidłowy przebieg prac i wynik projektu. W praktyce oznacza to, że e-delegate zapewnia opiekę nad efektywnym wdrożeniem, obsługą procesu i zarządzaniem kwestiami formalnymi outsourcowanej usługi biznesowej. Tym samym wspomagamy Cię w całym procesie outsourcingu aż po osiągnięcie celu. W skrócie – Ty delegujesz obszar do zaopiekowania, a my zajmujemy się resztą i przenosimy Twój biznes na wyższy poziom. 

Jakie obszary możesz outsourcować?

Wśród najbardziej popularnych usług biznesowych, które zlecane są poza firmy można wymienić outsourcing finansowo-księgowy, kadrowo-płacowy/HR oraz informatyczny (IT, cyfryzacja i automatyzacja).  Są to najczęściej współprace o stałym, długoterminowym charakterze, realizowane w formie zdalnej. W e-delegate specjalizujemy się w organizacji właśnie takich usług zewnętrznych. Wśród popularnych usług opartych na wiedzy, które są często outsourcowane, są także np. usługi translatorskie czy kreatywne. 

Outsourcing Kadr i Płac – dlaczego warto?

Zamiast budować swój własny dział kadr i płac, możesz skorzystać z usług zewnętrznego zespołu, który zapewni Twojej firmie profesjonalną obsługę. 

ZALETY OUTSOURCINGU KADR I PŁAC

  • Aktualność i precyzja: Zapewnienie, że wszystkie dokumenty i naliczenia są zgodne z najnowszymi aktualizacjami w przepisach prawa.
  • Bezproblemowy proces zatrudnienia: Eliminacja niedoboru personelu
  • Automatyczne aktualizacje: Unikanie ciągłego śledzenia zmian w przepisach oraz inwestowania w szkolenia i rozwijanie umiejętności zespołu.
  • Doskonałość w działaniu: Wdrażanie procesów opartych na sprawdzonych i uznanych na rynku metodologiach i praktykach.
  • Technologia na usługach biznesu: Wykorzystywanie zaawansowanych rozwiązań IT, które ułatwiają i usprawniają współpracę, także w trybie zdalnym.

Już dziś umów się na bezpłatną konsultację i sprawdź, jak Twoja firma może zyskać dzięki zewnętrznym zasobom i outsourcingowi. 

  1. RAPORT Outsourcing 2019-2025 – zmiany i trendy – GrantThornton ↩︎